Post Top Ad

Βροχή τα γκόλ απο την Α.Ε Ληλαντίου

Α.Ε.Λ. – Α.Ο.ΦΟΙΝΙΚΑ ΨΑΧΝΩΝ 3 - 1
ΝΙΚΗ 5-0 ΓΙΑ ΠΑΙΔΕΣ ΤΗΝ ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ
Νίκη για την ομάδα μας απέναντι στο ΑΟ Φοίνικα Ψαχνών σε ένα αγώνα δυνατό αλλά καθαρό και από τις δύο ομάδες σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω βροχής.
Η ομάδα μας  από την αρχή του αγώνα προσπάθησε να δώσει τον δικό της ρυθμό στο παιχνίδι απέναντι σε ένα αντίπαλο που προσπάθησε και αυτός να αντισταθεί και δημιούργησε φάσεις μπροστά στην εστία του Πετράκη.
Στο 15΄ο Κουλοχέρης άνοιξε το σκορ για την ομάδα μας και το γκολ αυτό έδιωξε το άγχος από τους παίχτες μας, που δημιούργησαν φάσεις και για δεύτερο γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τον Φοίνικα να είναι επικινδύνως στις αντεπιθέσεις του.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας  με δυο γκολ του Κουλοχέρη 52΄ και Μοco 66΄ πήρε το προβάδισμα με 3-0 που φαινόταν ότι θα ήταν το τελικό αποτέλεσμα αλλά στο 87΄ο Ταυρής μείωσε σε 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
.
Καλή η διαιτησία των κ.κ. Βλάχου ,Τσότσου και Κεκάκου..

Α.Ε.Λ.
Πετράκης , Comacka ( 75΄Μαόφης ), Παπαγεωργίου (55΄Μικράκης) , Ζάνιος Ποδαράς ( 62΄Μαίσογλου ), Χατζηαντωνάκης, Καρλατήρας , Ndoi, Τζάνος,
Κουλοχέρης, Moco .

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την Κυριακή 19/3 και ώρα 11.30 τον ΠΣ Κεραυνός Χαλκίδας στο γήπεδο Πάρκο Λαού

Με νίκη συνέχισε η ομάδα Παίδων στο αντίστοιχο πρωτάθλημα κερδίζοντας με 5-0 την ΑΕ Προποντίς.
Τα γκολ για την ομάδα μας σημείωσαν οι Παπαγεωργίου, Λεοντής, Παναγιώτου, Παλαιολόγος και αυτογκολ..