Βροχή τα γκόλ απο την Α.Ε Ληλαντίου - Sourta-Ferta

Post Top Ad

Βροχή τα γκόλ απο την Α.Ε Ληλαντίου

ΑΕ ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ - Α.Ε.Λ. 3-4,     ΝΙΚΗ 6-0 ΓΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ ΤΟΝ ΑΣ ΜΕΣΑΠΕΙΟΣ

Δύσκολη νίκη για την ομάδα μας απέναντι σε ένα αντίπαλο που είχε πάθος για την νίκη από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό του αγώνα.
Η ομάδα μας σαφώς επηρεασμένη από τον αγωνιστικό χώρο ( ξερό γήπεδο ) βρέθηκε πολύ γρήγορα στο 10΄πίσω στο σκορ με 2-0.
Στη συνέχεια του αγώνα η ομάδα μας  προσπάθησε να διόρθωση το παιχνίδι της και κατάφερε να μειώσει με τον Κουλοχέρη, αλλά μετά από δύο λεπτά δέχθηκε και τρίτο γκολ ύστερα από αδράνεια της άμυνας.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας εντελώς μεταμορφωμένη προς το καλύτερο δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο να αντισταθεί, σημείωσε τρία γκολ με Κουλοχέρη και Καρλατήρα (2) και  δημιούργησε πολλές φάσεις για μεγαλύτερο σκορ.
Οπωσδήποτε μια δύσκολη νίκη για την ομάδα μας που έγινε  δυσκολότερη από την απόδοση του πρώτου ημιχρόνου.
.
Καλή η διαιτησία των κ.κ. Παπακωνσταντίνου, Μούντριχα και Κηρύκου..

Α.Ε.Λ.
Πετράκης , Comacka ( 30΄Ζάνιος ), Παπαγεωργίου (60΄Μικράκης) , Μαίσογλου, Χατζηαντωνάκης, Καρλατήρας , Ndoi,  Σπυράκης ,Μάκ Κόλλιας (70΄Τζάνος ) ,
Κουλοχέρης, Moco .

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την Κυριακή 12/3 στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου τον ΑΟ Φοίνικα Ψαχνών.

Με νίκη συνέχισε η ομάδα Παμπαίδων στο αντίστοιχο πρωτάθλημα κερδίζοντας με 6-0 τον ΑΣ Μεσάπειος.
Τα γκολ για την ομάδα μας σημείωσαν οι Μπεληγιάννης(3), Καπουρίτης, Κεχαγιάς  και Φλώρος.