Νίκη με πολύ καλή εμφάνιση ο Ν.Ο.Χ. - Sourta-Ferta

Post Top Ad

13-5 τον Ο.Υ.Κ. Βόλου»
Τη νίκη που οριστικοποιεί την παρουσία του στην τελική φάση του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών πανηγύρισε ο Ν.Ο.Χ., που επικράτησε του Ο.Υ.Κ. Βόλου με 13-5 στο κολυμβητήριο της Χαλκίδας. Η ομάδα του Δημήτρη Σελετόπουλου παρέμεινε στη δεύτερη θέση του ομίλου και θα βρεθεί ανάμεσα στις 8 καλύτερες ομάδες της φετινής Α2, ακόμα κι αν δεν καταφέρει να συγκεντρώσει κανέναν βαθμό στις 4 τελευταίες αγωνιστικές. Το παιχνίδι στο πρώτο 8λεπτο ήταν ντέρμπι με τη Χαλκίδα να προηγείται με 2-1, δείχνοντας πως της έλειπε το καθαρό μυαλό για να τελειώσει καλύτερα τις φάσεις στην επίθεση. Στη συνέχεια όμως ανέβασε ρυθμό ο ‘’Ιππόκαμπος¨ και μ’ ένα σερί 8-1 έφτασε να προηγείται με 10-2 στις αρχές του 4ου 8λεπτου, μην αφήνοντας κανένα περιθώριο αμφισβήτησης του τελικού νικητή από τους φιλοξενούμενους. Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν από την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, για το θάνατο του Φώτη Συκιώτη, αδερφού του προέδρου του Ν.Ο.Χ. Η επόμενη αγωνιστική θα διεξαχθεί την Κυριακή 23/4/2017 όπου η ομάδα της πόλης μας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τη Νίκη Βόλου.
Στην αποστολή της ομάδας του Ν.Ο.Χ. συμμετείχαν οι υδατοσφαιριστές: Δημήτρης Πουλής, Αντώνης Τρίκας (τερματοφύλακες), Νίκος Κοκάλας , Σαμπάτης Ορφανάκος, Πάρης Γάτος, Γιάννης Αλαφάκης (2 γκολ) (αρχηγός), Νίκος Οικονόμου, Παύλος Μερκουριάδης (3 γκολ), Κων/νος Κόρακας (2 γκολ), Νίκος Αθανασίου (1 γκολ), Κων/νος Μπουρνάζος (4 γκολ), Νίκος Μερκουριάδης (1 γκολ), Νίκος Βλάχος Προπονητής: Δημήτρης Σελετόπουλος Έφορος τμήματος υδατοσφαίρισης: Δημήτρης Βλάχος
Σκορ αγώνα: 13-5. Tα 8λεπτα 2-1, 4-0, 3-1, 4-3