Post Top Ad

Γενναριάτικο Hat-trick απο την Α.Ε.Ληλαντίου

ΑΕΛ – ΑΟ ΦΟΙΝΙΑΚΑΣ ΨΑΧΝΩΝ 3-0
ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΕΣ  3-0 ΤΟΝ ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ

Με νίκη που συνοδεύτηκε με καλή εμφάνιση συνέχισε η ομάδα μας στο πρωτάθλημα κερδίζοντα με 3-0 την ομάδα του ΑΟ Φοίνικα Ψαχνών.
Ο επιθετικός μονόλογος του πρώτου ημιχρόνου δεν έφερε κάποιο γκολ για τους αθλητές μας ,αφού  στην τελική προσπάθεια στις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν δεν ήταν αποτελεσματικοί.
Στο δεύτερο ημίχρονο όμως και στο 66΄ο Παλαιολόγος με κτύπημα πέναλτι έκανε το 1-0, αλλά  το όσκαρ των χαμένων ευκαιριών  συνεχιζόταν μέχρι το 85΄ που ήρθε το δεύτερο γκολ με τον Κουλοχέρη και στο86΄με Παλαιολόγο να διαμορφώνετε το τελικό 3-0 μέσα σε πανηγυρισμούς.
Στον αντίποδα η ομάδα του  ΑΟ Φοίνικα Ψαχνών σε όλο τον αγώνα
προσπάθησε  για κάτι καλό αλλά η ομάδα μας δεν άφησε στον αντίπαλο κανένα περιθώριο για να κινδυνέψει.

Καλή η διαιτησία των κ.κ. Μακρή , Ντούρα και Αντωνίου.
Α.Ε.Λ
Λεοντής Αθ., Παλαιολόγος (88΄Λαθουράς), Ndoj, Νάνος , Ποδαράς, Rroshi  (59΄Μαίσογλου), Μάκ Κόλλιας, Κηρύκος (46΄ Κουλοχέρης),  Καρλατήρας, Ζάνιος, Μικράκης (88΄Παπαγεωργίου Κων.)

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την  Κυριακή  28/1  και ώρα 11.00 τον ΑΠΣ Σταυρού στο  Πάρκο Λαού.

Με νίκη συνέχισε η ομάδα των παίδων στο αντίστοιχο πρωτάθλημα Ε.Π.Σ. Ευβοίας κερδίζοντας με 3-0 τον ΑΠΚΟ Δροσιάς.
Τα γκολ της ομάδας μας σημείωσαν οι Ρουμελιώτης, Παπαφράγκας και Τρίκας.