Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ Ήρεμων Νερών - Sourta-Ferta

Post Top Ad

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ Ήρεμων Νερών

Για ακόμα μία χρονιά το τμήμα ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ήρεμων νερών του  Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδας απέδειξε ότι δικαίως συγκαταλέγεται στα κορυφαία σωματεία του αθλήματος μιας και συμμετέχοντας με 8 αθλητές και 6 αθλήτριες, κατέκτησε τη 2η θέση στην συνολική κατάταξη στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα αγωνιστικών κατηγοριών με απολογισμό 23 μετάλλια, εκ των οποίων 7 χρυσά, 10 ασημένια και 6 χάλκινα.
Ήταν μία πολύ μεγάλη επιτυχία μιας και οι μισοί από τους αθλητές και αθλήτριες συμμετείχαν για πρώτη φορά σε πρωτάθλημα των αγωνιστικών κατηγοριών, ανταποκρίθηκαν όμως εξαιρετικά στις αυξημένες απαιτήσεις των αγώνων ,τόσο από πλευράς επιδόσεων όσο και από πλευράς διακρίσεων δείχνοντας για ακόμα μία φορά τη σωστή και διαχρονική δουλειά  που γίνεται στο τμήμα.
Στα αξιοσημείωτα είναι και το γεγονός ότι όλοι οι αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στους αγώνες κατέκτησαν τουλάχιστον ένα μετάλλιο, ενώ πολλοί από αυτούς κέρδισαν και τα μόρια για την εισαγωγή τους στα ανώτατα ιδρύματα.

Συγκεκριμένα:

Χρυσό μετάλλιο:
Κ1 1000μ γυναικών Καμινάρη Ελευθερία
Κ1 1000μ παίδων Μπενέτος Κωνσταντίνος
Κ1 500μ παίδων Μπενέτος Κωνσταντίνος
Κ2 500 μεικτό παίδων-κορασίδων Μπενέτος Κωνσταντίνος-Δεμερτζή Δήμητρα
Κ4 500 παίδων Ζέρβας Άγγελος-Καλαμακίδης Μιχαήλ-Μπουρσινός Σωκράτης-Ρένζι Νικόλαος
Κ4 200 παίδων Ζέρβας Άγγελος-Καλαμακίδης Μιχαήλ-Παπίλας Νικόλαος-Ρένζι Νικόλαος
Κ4 500 κορασίδων Παπασχολή Γεωργία- Καρρά Μαρία- Δεμερτζή Δήμητρα- Υφαντή Ευγενία